EĞİTİM Hakkında Bilgi Alın
İşleyiş
Akademik Eğitim:

Petek İlkokulu'nda öğrencilerimiz, teknolojik imkânlarla donatılmış 24 kişilik sınıflarda ve odağında öğrenci olan bir anlayışla hazırlanmış bir eğitim programı ile geleceğe taşınırlar. Öğrencilerimizin oyunlar oynayarak, eğlenerek öğrenmesine olanak sağlayan sınıf içi ve sınıf dışı etkinlikler, serbest zaman etkinliği, drama çalışmaları, rol oynama ve sunum yapma gibi çağdaş eğitimin bütün teknikleri sınıflarımızda en verimli şekilde uygulanır. Öğrencilerimizin test becerilerini geliştirmek ve öğrendiklerini pekiştirmek amacıyla uyguladığımız Petek Ünite Tarama Sınavları ve Türkiye geneli deneme sınavları ile öğrencilerimizin bireysel ve kitlesel olarak akademik başarıyı tatmaları ve kendi yeteneklerini daha üst seviyelere çıkarmalarına olanak sağlanır. Ayrıca bu sınavlardan alınan sonuçlara göre öğrencilerimiz öğrenme ihtiyacına göre bireysel çalışma, birebir ders, grup etüdü gibi tamamlama çalışmalarına yönlendirilirler.
 
Etüt Programları:

Uygulanan ünite tarama sınavları ve deneme sınavları sonuçlarından elde edilen veriler ışığında öğrencilerimizin öğrenme eksiklerini tamamlamak, öğrendikleri bilgilerin daha iyi pekişmesini sağlamak ve konulara hâkimiyetlerini güçlendirmek amacıyla planlı ve sistemli olarak uygulanır.
 
 
Değerler Eğitimi:

Öğrencilerimizin milli ve manevi değerlerini içselleştirmiş bireyler olarak yetişmeleri değerler eğitimi programımızın temel hedefidir. Bu bağlamda Kur’an-ı Kerim eğitimi, sure talimi, meal çalışmaları, değerler eğitimi programları, seminerler, haftanın değeri, ayın değeri çalışmaları, en temiz sınıf, en tutumlu öğrenci, en adaletli öğrenci, cami ziyaretleri, tarihi mekân gezileri gibi çalışmalar etrafında şekillenen ve öğrenciyi merkeze alan bir yaklaşımla değerler eğitimi çalışmalarına yön vermekteyiz.

Yabancı Dil Eğitimi:

İlkokulumuzda öğrencilerimize Arapça ve İngilizce dillerinin eğitimi verilmektedir. Gelişen ve değişen dünya koşullarında lisan eğitimin öneminden hareketle öğrencilerimizin en az iki yabancı dile hâkim olmaları için gerekli programlar hazırlanır ve dil eğitimini kolaylaştırıcı bir atmosferde eğitim çalışmaları yürütülür. Native speaker desteği ile de öğrencilerimizin derslerde öğrendikleri konular ile ilgili konuşma pratiği kazanmaları sağlanır. Öğrencilerimizi seviyelerini tespit edebilmek amacı ile uluslar arası geçerliliği olan sınavlar uygulanır ve alınan sonuçlara göre dil eğitimine yöne verilir.
 

Entelektüel Birikim:

Petek Koleji ilkokulunda öğrencilerimiz bilişsel ve duyuşsal düzeylerine göre belirlenmiş kitaplar okurlar. Okuduğu kitapların kritiğinin yapıldığı sohbetler, şair-öğrenci buluşmaları, yazar-öğrenci buluşmaları, tiyatro etkinliği, sinema etkinliği gibi etkinlikler etrafında öğrencilerimizin entelektüel birikim sahibi olmaları için gerekli ortam oluşturulur.   

Sosyal Eğitim:

Etkileşim halinde olduğumuz dünyayı daha iyi tanımaları, kendilerini daha doğru ifade edebilmeleri, sosyal çevrelerine uyum sağlamaları ve sosyalleşmelerine katkı sunacak aktiviteleri önemsiyoruz. Sosyal etkinliklerimiz onların hayata daha kolay karışması için özenle belirlenir. Öğrencimiz geziler, hobi kulüpleri, sosyal sorumluluk projeleri, kültür ve sanat programları, sanat festivalleri, düzenli diğer sosyal aktiviteler ile yaşamın içindedirler ve bu sayede hayata hazır olmaları sağlanır.

 
Copyright © All Rights Reserved
Sizi Arayalım
×
Sizi Arayalım