EĞİTİM Hakkında Bilgi Alın
YKS EĞİTİMİ
 YKS sınavlarına yönelik yapılan hazırlık programları, etüt çalışmaları, ofis programları, kamp programları ile öğrencilerimizin sınavda üst düzey başarı elde etmelerini hedefleriz. 9. ve 10.sınıfta meb müfredatı ile başlayan çalışmalarımız, 11. ve 12.sınıfta meb müfredatını kapsayan sınav çalışmalarına yönelir. Sınav komisyonumuz tarafından hazırlanan sınav çalışmaları öğrenci-öğretmen-veli işbirliği ile en üst düzeyde titizlikle gerçekleştirilir.
Sene başında yaptığımız hazırbulunuşluk sınavı ile öğrencilerimizin akademik durumlarını tespit ederek elde edilen verilerle akademik çalışma programları uygularız. Haftalık olarak yapılan deneme sınavları, ünite sonlarında uygulanan ünite tarama sınavları sonucunda öğrencilerimizin öğrenme eksikliklerini tespit ederek tamamlama çalışmaları uygulanır.
  
ÜNİTE TARAMA SINAVLARI
 
Öğrencilerimize her dersin her ünitesinin sonunda öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan ünite tarama sınavları uygulanır. Bu sınavlar sonucunda öğrencilerimizin öğrenme eksiklikleri tespit edilir ve tamamlama çalışmaları uygulanır.
  
DENEME SINAVLARI
 
Her hafta uygulanan deneme sınavları sonucunda öğrencilerimizin öğrenme durumları tespit edilirken aynı zaman öğrencilerimize sınav tecrübesi yaşatarak sınav kaygısını minimum düzeye indirmeyi hedefleriz.
 
 ETÜTLER-OFİS PROGRAMI-BİREBİR PROGRAMLARI
 
Uygulanan deneme sınavları ve ünite tarama sınavları sonucunda öğrencilerimizin eksiklerini tespit edip uyguladığımız tamamlama çalışmalarıdır.
Haftanın iki günü grup ders etütleri ve haftanın bir günü ofis çalışmalarına yer verilir. Gün içerisinde bireysel olarak birebir çalışmalara da yer verilir.
 
 KAMP PROGRAMLARI
 
Öğrencilerimizin öğrendiği bilgilerin tekrarı ve pekiştirilmesini sağlamak, farklı kaynaklardan çok sayıda soru çözerek konu ve soru hâkimiyetlerini güçlendirmek, sınav tecrübesini arttırmak, soru çözüm tekniklerini geliştirmek, stres ve kaygı yönetimi hususlarında bilinçlendirmek amacıyla yapılan programlardır.
Sınava bir ay kala her dersten sınavda çıkacak olan tüm konular bitirilir. Programın ilk 15 günü tekrar ve tamamlama çalışmaları yapılır. Son 15 günü ise kamp programına geçilir. Kamp programında her sabah bir deneme öğleden sonra da soru çözüm programına geçilir. Kamp dönemine özel alınan soru bankaları bitirilir. Akşam saatlerinde ise ofis programına geçilerek gün içerisinde yapılamayan soruların çözümü öğretmenlerimiz tarafından yapılır.
 
DANIŞMAN ÖĞRETMEN
 
Danışman öğretmen, öğrencinin okuldaki birinci dereceden sorumlu kişisidir.
Öğrencinin akademik, sosyal, duygusal vb. yönlerini takip eder ve gerekli yönlendirmeleri yapar.
Okul dışı çalışma planı yapar ve haftalık olarak hedefler verir.
Veli ile üst düzey iletişim halindedir.
Öğrencinin akademik gelişimini takip eder ve gerektiğinde branş öğretmenleri ile paylaşımlarda bulunur.
   
DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI
 
Yıl içerisinde yapılan çalışmalar öğretmenlerimiz tarafından velilerimizle paylaşılır. Toplantılara Sınav Komisyonunda bulunan branş öğretmenlerimiz de katılarak bireysel ve grup olarak değerlendirmeler yapılır. Ayrıca danışman öğretmenlerimiz tarafından belli aralıklarla veli-öğrenci-öğretmen üçlü görüşmeleri yapılır.
   
 TERCİH DANIŞMANLIĞI
 
Öğrencilerimizin hedeflerini belirlemelerine yardımcı olmak adına sene içerisinde üniversite gezileri düzenlenir. Yıl içerisinde rehber öğretmenimiz tarafından yapılan testler ve gözlem çalışmaları sonucu öğrencilerimiz yatkın oldukları alanlara yönlendirilir. Öğrencimizin YKS sınavında aldığı puana göre rehber öğretmenimiz tarafından veli öğrenci görüşmeleri sonucunda tercih listeleri oluşturularak başvurular yapılır.
Copyright © All Rights Reserved
Sizi Arayalım
×
Sizi Arayalım