EĞİTİM Hakkında Bilgi Alın
Anadolu Hazırlık Sınıfı

                       

Yarının Dünyasını Daha İyi Anlamak İçin %100 İngilizce
 
Petek Koleji, kurulduğu günden bu yana eğitimde öncü olmak ve son yöntemlerle eğitim vermek için çalışan bir okul olmuştur. Bu vizyonun gereği olarak, araştırmalarına durmadan devam eden öğretmen ve yöneticilerimiz, dünyadaki son gelişmeleri takip ederek eğitim anlayışımıza en yakın olan yöntemleri kullanıma sunar.
 
Yabancı dil eğitiminin günümüz dünyasındaki önemi yadsınamaz. Bu nedenle son yıllarda İngilizce eğitimi konusundaki çalışmalarımıza ağırlık verdik ve dil eğitim metodumuzu güncelledik. Bu çalışmaların bir uzantısı olarak %100 İngilizce eğitim vereceğimiz bir okula ihtiyaç duyduk. Böylelikle Anadolu lisesi birimimizi bütün dersleri İngilizce verecek şekilde yeniden düzenledik. Çalışmalarımızla paralel olarak gerekli resmî belgelerimizi ve izinlerimizi aldık ve artık %100 İngilizce eğitim için tam kadro hazırız!
 
 
Başakşehir’de İlk, Başakşehir’de Tek!
 
Kampüslerimizin bulunduğu Başakşehir’de %100 İngilizce eğitim veren başka bir okul yok. Bu yeniliği -tıpkı AltıGen Eğitim Sistemini gibi- Başakşehir’e ilk kez biz getirdik. %100 İngilizce eğitim veren Petek Anadolu Lisesi’nde okuyabilmek için kıymetli öğrencilerimizin öncelikle bir hazırlık sınıfını tamamlamaları gerekiyor. Bu sınıfta haftanın 5 günü boyunca bütün derslerde sadece İngilizce öğretiliyor. Anadolu Lisesi hazırlık sınıfımızda %100 İngilizce eğitimi konusunda deneyimli, dil yetenekleri ve aksanları açısında İstanbul’un önde gelen öğretmenleri eğitim veriyor. Bu kısımda öğrencilerimiz, ortaokul öncesinde okuduklarını ve duyduklarını iyi derecede anlayabilecek ve aynı seviyede cevap verebilecek şekilde eğitiliyor.
 
Anadolu lisemizin hazırlık sonrasındaki sınıflarında matematik, biyoloji, kimya, fizik gibi derslerin hepsi %100 İngilizce olarak okutuluyor ve sınavlar yine bu dilde yapılıyor. Aynı zamanda ileri İngilizce dersleri de devam ediyor. O nedenle Peteklilerin hazırlık sınıfında çok iyi derecede İngilizce öğrenmeleri büyük önem arz ediyor.
 
Yenilenen eğitim kadromuz ve AltıGen Eğitim Sistemimize dahil ettiğimiz yeni yöntem ve konular sayesinde Peteklilerimize, bölgedeki başka hiçbir okulda bulamayacağınız kadar iyi bir İngilizce eğitimi vermekten gurur duyuyoruz!
 
Petek Anadolu Lisesi hazırlık sınıf kayıtlarımız tüm hızıyla devam ederken, vakit kaybetmeden kaydınızı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Dilerseniz bize formu doldurarak ya da WhatsApp hattımız üzerinden hemen ulaşabilirsiniz.
 
Petek Koleji
İyi İnsan İyi İnsan!
Copyright © All Rights Reserved
Sizi Arayalım
×
Sizi Arayalım