EĞİTİM Hakkında Bilgi Alın
Anadolu Lisesi
Özel Kayaşehir Petek Okulları Anadolu Lisesi'nde öğrencilerin kendi istek ve yeteneklerine göre gelişmeleri, yeteneklerine uygun alanları seçmeleri, üniversitede kendileri için uygun bölümleri kazanmaları hedeflenmektedir.Özel Kayaşehir Petek Okulları Anadolu Lisesi 9. ve 10. sınıflarda tüm dersler; 11. sınıftan itibaren üniversite tercihleri ve öğrencinin genel yetenekleri doğrultusunda fen, türkçe, matematik, sosyal ve dil alanlarında eğitim imkânları sunulmaktadır. Okulda öğrencilerin kulüp çalışmaları, sosyal etkinlikler, bireysel proje çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri, tören vb. etkinliklerdeki performansları, kişisel becerilere olan yetkinlikleri izlenip değerlendirilmektedir. Bu değerlendirmeler öğrenci ve veli ile paylaşılmaktadır.


 
Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Arapça dersleri verilmektedir. İngilizce dersi öğrencinin hazır bulunuşluk seviyesine göre kur sisteminde işlenilmektedir.
Özel Kayaşehir Petek Okulları Anadolu Lisesi öğrencilerine sanat çalışmalarında gitar, bağlama, keman, bateri ve spor çalışmalarında basketbol, Uzakdoğu sporları, masa tenisi ve kondisyon temelli ders imkanları sağlamaktadır.Okulda güvenlik, temizlik ve sağlık konusunda çok titiz davranılmaktadır. Öğrencilerin düzenli ve dengeli beslenmeleri için yemek menüleri bir komisyon tarafından belirlenmektedir. Okul yemekhanesinde düzenli hijyen kontrolleri yapılmaktadır. Öğrencilere sabah kahvaltısı ve öğle yemeği verilmektedir.

Okula ulaşım servis ile sağlanmaktadır. Servisler bakımlı ve tam donanımlı araçlardır. Her öğrenci evinin kapısından alınıp, akşam evinin kapısına bırakılmaktadır.
 
 
Copyright © All Rights Reserved
Sizi Arayalım
×
Sizi Arayalım